Taking too long? Close loading screen.

Nejde to samo? To je normální. Zjistěte, jak vám při odvykání pomohou přípravky proti kouření

Nadobro skoncovat s kouřením dokáží svépomocí pouze 3 lidé ze 100. Zbytek neuspěje a trpí selháním či výčitkami, protože věří mýtu, že k úspěchu jim má stačit pevná vůle. Přitom k úspěšnému překonání závislosti je potřeba mnohem více. Je třeba překonat fyzickou závislost např. pomocí přípravků proti kouření, které na přechodnou dobu doplní do těla nikotin. Pro někoho je mnohem těžší podchytit psychickou závislost. Většina kuřáků netuší, jak se efektivně na nástrahy psychické závislosti dobře připravit a pak je čeká selhání u spouštěče. 

Řekněte si o pomoc při odvykání kouření, provedeme vás přípravky proti kouření a vysvětlíme možnost pomoci osobním virtuálním terapeutem, který vás připraví na cestu odvykání fyzické i psychické závislosti na nikotinu.

Jak vzniká závislost

Závislost na nikotinu vzniká až překvapivě rychle a abstinenční příznaky se mohou projevit brzy. Kouření cigarety navozuje příjemný pocit, za který je odpovědný dopamin. Váš mozek si na svou dávku zvyká snadno a vyžaduje pořád víc. Ve výsledku už nekouříte proto, aby vám bylo příjemně, ale proto, abyste se necítili hrozně. Z toho důvodu je odvykání kouření tak náročné

Je to těžké, ale ne nemožné

Abstinenční příznaky mohou trvat 3 týdny až 3 měsíce a s jistotou můžeme říct, že tyto nutkavé stavy zapálit si cigarety ustanou. Jak ale těch několik klíčových týdnů přečkat? Nepřestávejte ze dne na den sami, ale připravte se na celý proces odvykání dopředu pomocí přípravků proti kouření s doplněním účinné terapie schované v mobilní aplikaci.

Přípravky proti kouření, které potlačí fyzickou závislost

Abstinenční příznaky se projeví, když naše tělo svou dávku nikotinu nedostane. V těchto chvílích, podle stupně vaší fyzické závislosti, je dobré zvážit, zda mít po ruce některý z osvědčených přípravků proti kouření – žvýkačky, náplasti, apod. Tyto nikotinové náhražky však působí pouze krátkodobě a kuřák potřebuje řešit zejména svou psychickou závislost, se kterou pomůže aplikace Adiquit.

Žvýkačky

Jsou vhodné pro všechny typy kuřáků a podle intenzity závislosti si vybíráme množství obsaženého nikotinu. Dají se užívat nárazově pokaždé, když přijde chuť na cigaretu. Žvýkačku nežvýkáme klasicky jako mentolovou, ale postupně nakusujeme. Po jednom nakousnutí trvá 30 vteřin, než se nikotin vstřebá do sliznice ústní dutiny. Nežvýkáme rychleji, abychom předešli podráždění žaludku.

Náplasti

Při silnější závislosti volíme náplast na 16 nebo 24 hodin. Nikotin se do organismu uvolňuje postupně a v případě intenzivního nutkání můžeme kombinovat se žvýkačkami nebo mikrotabletami.

Mikrotablety

Vložíme mikrotabletu do úst a necháme rozpustit. Vstřebávání je podobné jako u žvýkaček a je i také důležité mikrotabletu pomalu cucat jako bonbon, abychom předešli nevolnostem. Tabletku nepolykáme, nikotin se vstřebává skrze sliznici ústní dutiny.

Bylinky

Čas odvykání mohou provázet různé pocity a fyzické projevy, které nám bylinky mohou pomoci lépe zvládnout. Abychom zkrotili nepříjemné emoce jako je vztek, neklid nebo vznětlivost, které s odvykáním souvisí, můžeme vyhledat pomoc v přírodě. Čaj z bělotrnu, lípy a třezalky pomáhá zklidnit a uvolnit. Únavu, ospalost a bolesti hlavy zmírní bylinkový čaj z pupenů kukuřice seté nebo eleuterokok a na prevenci zácpy pomáhá konzumace ovoce, zeleniny a samozřejmě pohyb, ale také směs medvědího česneku, pelyňku, kořene hořce žlutého a pupenů ořešáku amerického.

Aplikace, která podpoří vaši snahu skončit s kouřením jednou provždy

Potlačení fyzické touhy po nikotinu je polovinou úspěchu. Opravdový souboj ale začíná tehdy, kdy máme kouření cigarety mentálně spojené s nějakým rituálem. V těchto chvílích potřebujeme někoho, kdo nám připomene, proč chceme skončit, jakou cestu už jsme ušli i co je naší motivací. Aplikace Adiquit řeší fyzickou i psychickou závislost formou terapie rozložené do dvou měsíců a zvyšuje šanci na úspěch až 6krát. Poznejte Adama, virtuálního adiktologa, který vám nedovolí sejít z cesty a celým procesem odvykání vás provede.

Mohlo by vás zajímat

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Stáhněte si aplikaci Adiquit pro Android a iOS.

Google Play
Google Play

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Google Play
Google Play