Taking too long? Close loading screen.

Novoroční předsevzetí kuřáků. Výzva nebo past?

Od nového roku přestávám kouřit! Tuto větu si každoročně v prosinci řeknou miliony kuřáků po celém světě. Připravují se totiž udělat jedno z nejtěžších rozhodnutí ve svém životě. Chtějí se zbavit cigaret jednou provždy. No a když starý rok končí a nový začíná, tak proč se do toho nepustit právě teď. Vkročit do nového roku hrdě jako nekuřák.

Proč novoroční předsevzetí selhávají

Možná je vám to povědomé. Možná jste sami novoročními předsevzetími prošli už několikrát v životě. Nebo alespoň někdo ve vaší rodině, vaši přátelé nebo kolegové. A možná jste po pár dnech slyšeli zklamané reakce, že to opět nevyšlo. No a čeho si lidé v novém roce přejí nejčastěji dosáhnout? V žebříčku předsevzetí bychom našli samé pozitivní věci. Lidé si totiž nejčastěji přejí žít zdravěji, začít cvičit, zhubnout, lépe hospodařit s penězi, zlepšit vztahy se svými blízkými a samozřejmě také přestat kouřit. Jsou to ale často nelehké úkoly a velké výzvy. Dobrá zpráva je, že naše návyky dokážeme měnit a díky tomu můžeme být v životě šťastnější nebo zdravější. Ta horší zpráva je, že všechna tato přání jsou dlouhodobé procesy, na kterých je nutné pracovat. A také kuřákům na přelomu roku odhodlání nechybí. Chtějí jít do toho a chtějí odvykat naplno. Ze dne na den změnit to, co dělali mnoho let před tím. Chtějí se závislostí zatočit jednou provždy. A jaký je výsledek? 3 z 5 kuřáků do konce ledna znovu kouří. Přichází pocity zklamání, selhání a prohry. Opět to nevyšlo.

Odvykat má smysl i na přelomu roku

Neúspěch při odvykání je normální. Setká se s ním většina kuřáků. Závislost na tabáku je totiž velmi silná. Na první pokus se podaří přestat jen výjimečně. Existuje ale řada ověřených řešení, jak se závislostí bojovat účinněji a necítit se při tom špatně. Ať už přestáváte kouřit na přelomu roku, klíčové je se na odvykání připravit. Tady je seznam těch nejdůležitějších kroků:

  • Zvolte si den D. To je den od kterého chcete přestat kouřit. Toto datum si zapište do diáře nebo do mobilu.
  • Řekněte svým blízkým, že přestáváte kouřit. Tím získáte jejich podporu.
  • Připravte si náhradní řešení, co budete dělat při chuti na cigaretu a v situacích, kdy vás cigareta běžně doprovázela.
  • Zbavte se všech cigaret, tabáku, zapalovačů a popelníků. Doma, v autě, v práci. Všude tam, kde trávíte nejvíce času. Prostě je vyhoďte nebo je někomu dejte.

Od ledna nekuřákem s Adiquit!

Pokud nechcete být na novoroční předsevzetí sami, je tady mobilní aplikace Adiquit. V té vás uvítá virtuální terapeut Adam, který vás krok za krokem provede celým procesem odvykání. A bude s vámi i v těch nejtěžších chvílích při chuti na cigaretu. A protože je aplikace Adiquit klinicky ověřená, budete mít až 6krát vyšší šanci vykročit do nového roku jako nekuřák.

Sleva 70 % na aplikaci

Náš Adam si pro vás navíc připravil malý vánoční dárek. Aplikaci Adiquit se 70% slevou. Stačí si stáhnout Adiquit do mobilu a dokončit první čtyři sezení. Jakmile vás aplikace vyzve k platbě, zvolte možnost “Zadat slevový/Firemní kód” a zde zadejte kód VANOCE20.

Pokud by vás při odvykání trápily abstinenčí příznaky, má pro vás Adam ještě jedno překvapení. 10% slevu na přípravky náhradního nikotinu Nicorette v online lékárně Pilulka. Vše najdete na tomto odkazu https://www.pilulka.cz/nicorette. Při objednávce v eshopu pak jen zaškrtněte políčko “Máte dárkový poukaz” a zadejte kód NICORETTE10. Díky tomu ušetříte také na nikotinových žvýkačkách, náplastech nebo spreji.

Tak vzhůru do toho! Adam už na vás čeká v mobilní aplikaci Adiquit.

Mohlo by vás zajímat

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Stáhněte si aplikaci Adiquit pro Android a iOS.

Google Play
Google Play

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Google Play
Google Play