Taking too long? Close loading screen.

Nebudete na to sami. Toto je Adam, váš virtuální adiktolog

Skoncovat s kouřením úplně sám je úkol sice ambiciózní a obdivuhodný. Ale takový cíl může vaše snažení o hodně prodloužit. A to úplně zbytečně. Přitom všechno jde lépe, když v tom nejste sami. Když je tu někdo, kdo vám dokáže v těžkých chvílích dodat odvahu, podpořit vás a připomenout vám, proč jste se rozhodli s kouřením přestat, vaše šance na úspěch se mnohonásobně zvýší.

Která metoda jak přestat kouřit je nejúčinnější?

Jak mi může pomoci virtuální postava v mém mobilu?

Možná si říkáte, jak tohle funguje. Jak se mám svěřit terapeutovi, kterého jsem nikdy neviděl a který existuje pouze v mém telefonu? Odpověď není až tak záhadná, protože aplikace vychází z klinické praxe. Pro virtuálního adiktologa vstupujete do aplikace stejným způsobem, jako byste vstupovali do ordinace ke skutečnému adiktologovi. Celý program vyvíjeli přední zahraniční a čeští experti na léčbu závislostí, kteří mají dlouholeté zkušenosti a vědí, že za většinu promarněných pokusů může nedostatečná informovanost o fungování psychiky. 

Adam používá techniky, které se při léčbě závislostí běžně používají. Jde například o motivační rozhovory, prevenci relapsu, aktivní naslouchání, zvyšování sebedůvěry ve vlastní schopnosti a práci s emocemi.

Žádné sci-fi scénáře, místo toho reálné cíle

Nejsme natolik bláhoví, abychom věřili tomu, že poslední cigaretu típnete ještě dneska a od zítra bude život krásnější. Začínáme proto zlehka. Krok za krokem. Celý postup trvá osm týdnů a na cestě vás bude Adam provázet. 

Jak Adam pozná, který typ kuřáka jsem?

Všichni kuřáci nejsou stejní, ale dají se rozdělit podle úrovně závislosti. Po vstupu do aplikace bude Adam zjišťovat, jak silnou závislostí trpíte a jakou máte motivaci skončit. Díky společným rozhovorům se lépe poznáte a jeho přístup bude tím více osobní, nakolik se mu svěříte.

Adam je průvodce, ne strážce morálky

Váš mentor je sice digitální, ale komunikuje a chová se jako skutečný člověk. To proto, že ho vyvíjeli adiktologové s bohatou praxí. Bude k vám přistupovat empaticky, ohleduplně, pozitivně, bude vás podporovat a respektovat váš názor. A když šlápnete vedle a cigaretu si i přes velké odhodlání zapálíte, nebude vás trestat, ani soudit. Naopak se společně budete snažit zjistit, proč se to stalo a jak situacím, kdy vás přepadne chuť na cigaretu, umět předcházet.

Mohlo by vás zajímat

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Stáhněte si aplikaci Adiquit pro Android a iOS.

Google Play
Google Play

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Google Play
Google Play