Taking too long? Close loading screen.

Kdy je nejlepší doba na poslední cigaretu a jak se připravit na den D

S tou myšlenkou si pohráváte dlouho, protože už to dávno přestalo dávat smysl. Zdraví, finance a rodinný život, to jsou ty nejcennější komodity, které jsou v sázce. Víte, že byste chtěli přestat, ale nevíte, kde, jak a kdy s odvykáním začít. Výběr dne D je v rámci přípravy stejně důležitý jako chuť změnit svůj život. Aplikace Adiquit vás provede nejdůležitějším obdobím v procesu odvykání.

Stojím nohama na zemi

Nechat se vyhecovat v opilosti během silvestrovských oslav nebo narozenin se může zdát jako senzační šance, ale odvaha onoho dne kuřáka zpravidla opouští s vystřízlivěním. Nevyhledávejte výjimečné příležitosti a extrémní řešení. Váš poslední kuřácký den by měl být úplně obyčejný.

Cítím se dobře

Když procházíte těžkým obdobím, čekají vás zkoušky, náročný projekt, řešíte rozvod nebo úmrtí v rodině, do procesu odvykání se nepouštějte a chvíli počkejte, až se události ve vašem životě trochu uklidní. Skončit s kouřením vyžaduje hodně energie, odhodlání a pozitivní životní postoj a jakákoliv situace, která dopadne na vaši psychiku jako balvan, může vaše snažení zmařit a tím vás demotivovat. V momentě, kdy ucítíte větší osobní stabilitu, už bude típnutí poslední cigarety mnohem snazší. Ze životních překážek by se však neměly stát výmluvy vedoucí k odkládání. Datum poslední cigarety si v diáři můžete posunout o pár dní, případně týdnů, ne ho ale před sebou tlačit měsíce a roky.

Zbavuji se svých kuřáckých pomůcek

Napsali jste si ono datum do kalendáře? V předem stanovený den vyhoďte ze všech kapes, kabelek, batohů, šuplíků v domě i přihrádek v autě veškerý tabák, zbylé krabičky, popelníky i zapalovače. Když kuřácké pomůcky nemáte snadno po ruce, vaše šance na úspěch se zvyšuje.

Těším se na nový život

Ke všem velkým rozhodnutím je třeba přistupovat s optimismem, s radostí a s nadějí dobré změny. Jinak to nemůže fungovat. Těším se, že se moje myšlenky nebudou upínat k cigaretě, těším se, že nebudu cítit kouřem, těším se, že se mi podaří ušetřit na dovolenou a těším se, že se zlepší moje kondice a moje zdraví. Všechny dopady nekouření jsou pozitivní, jen je musíte vidět v jasných a konkrétních podobách. S tím vám pomůže aplikace Adiquit, která vám i v těžkých momentech procesu odvykání bude parťákem a motivátorem.

Jsem vděčný za podporu

O svém snažení informujte své okolí. V pracovním kolektivu nebo mezi přáteli se můžete setkat s pochybnostmi, nedůvěrou, možná posměchem. Okolí má tendence naše rozhodnutí zlehčovat, podceňovat nebo dokonce kritizovat.

“Ale tak se mnou si jedno dáš, ne?”
“Pojď s námi, na cígu se vždycky dozvíš ty největší drby.”
“Prosimtě, s prvním mejdanem si stejně zase zapálíš.”

Příležitostí i lákadel se na vaší cestě objeví mnoho, ale je možné pouze to, co dopustíte, aby se stalo. Vaše odpověď by proto měla znít:

“Nedám, děkuji. Rozhodl jsem se přestat a budu rád, když mě podpoříš.”

Odhodlání má kouzelnou moc přilákat k sobě další lidi a nadchnout je pro stejnou myšlenku. Nikdy nevíte, kolik lidí můžete strhnout a pro koho se stanete motivací. A to už za snahu stojí.

Jak pomůže aplikace Adiquit

Víme, že skončit ze dne na den je až přespříliš ambiciózní cíl, proto aplikace počítá s přípravnou fází, která trvá 10 dnů, pokud si nezvolíte posunout den D. Úspěch spočívá právě v této přípravě. Vytvoříte si strategii, jak zvládat abstinenční příznaky a spouštěče, zamyslíte se nad tím, které krizové situace mohou nastat a stanovené datum poslední cigarety si zapíšete do diáře. Pojďte to vyzkoušet.

Mohlo by vás zajímat

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Stáhněte si aplikaci Adiquit pro Android a iOS.

Google Play
Google Play

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Google Play
Google Play