Taking too long? Close loading screen.

Lenka: Plánujeme rodinu, chci přestat kouřit, ale… až někdy?

V době psaní tohoto blogu už 3 týdny nekouřím, a zjišťuji, že to jde docela dobře. Vlastně výborně. Ještě před měsícem to ale bylo opačně…

I když jsem si to úplně neuvědomovala, měla jsem na cigarety docela silný návyk

Začala jsem kouřit jako náctiletá, před 16ti lety. Poslední roky jsem kouřila tak 15 cigaret denně. Vždycky jsem věděla, že až s manželem začneme plánovat rodinu, přestanu. A čas na miminko přišel, ale já na to, abych přestala, připravená nebyla. Zkusila jsem to a nešlo to. Vůbec. Vlastně jsem měla pocit, že to nepůjde nikdy. Pak už jsem ani nikomu neříkala, že zkouším přestat, nevěřila jsem, že to zvládnu.

Letos se sešlo několik různých událostí, které mě na cestě k nekouření posunuly

Kromě plánování miminka, což už je silná motivace, se během letošního jara a léta stalo pár událostí, které mě hodně ovlivnily. Nejdřív se ke mně dostal startovací balíček léku Champix. Polykala jsem tabletky 14dní, žaludek trochu na vodě, ale fungovalo to. Kouření jsem zredukovala na 4 cigarety denně, tím jsem se ujistila, že můžu počet snížit. Ale už 2 dny po poslední tabletě jsem měla takovou potřebu si zase zakouřit, že mě to vyhnalo v noci na benzínku pro novou krabičku. Po pár dnech jsem byla na svých 15 cigaretách denně a moje důvěra sama v sebe a šanci přestat kouřit byla na nule. Ale nějak jsem to překonala a začala přemýšlet. Pracuji ve zdravotnictví. Věděla jsem, že na to musím jít poctivěji. Promyslet to, naplánovat jak na to, pojistit si možné scénáře, kdy chuť na cigaretu přijde …. Znám některé terapeutické postupy a koučingové metody, tušila jsem, že se to dá aplikovat na odvykání kouření, ale nechtělo se mi celou problematiku studovat sama. Pak mě napadlo, že jsou i mobilní aplikace, které podporují při odvykání, počítají cigarety a tak. Našla jsem si čas a porovnala je. Nejlepší dojem na mě udělal Adiquit.

Tak trochu esoterický zážitek jako tečka za kouřením

Další z letošních událostí byla hodně smutná, ve věku 16ti let mi zemřela moje kočičí kamarádka Sněhulka. Jako kotě jsem ji dostala to stejné léto, kdy jsem začala s cigaretami.  Připadalo mi symbolické, že spolu se Sněhulkou odejdou i cigarety. Na zahradě jsem v srpnu, bylo horko, zasadila jabloň a pod ní poslední krabičku cigaret. Máma, bývalá kuřačka, to komentovala slovy: Sázet strom v srpnu! Bude to mít těžké. Ale to je odvykání také. Jsem opravdu zásadně racionální typ a sázení stromu byl za mě pěkný úlet, za který jsem ale hrozně ráda. (A strom i po třech týdnech stále žije!)

Za Adiquit jsem vážně moc ráda

Oceňuji odbornost a důvěryhodnost. To, že je aplikace vypracovaná odborníky na odvykání kouření (jsou to konkrétní a známé osobnosti v oboru) pro mě bylo při výběru aplikace zásadní. Využila jsem první 4 dny na zkoušku zdarma a odborné vedení odvykání mě nadchlo a doteď nezklamalo. Jsem moc ráda za 10denní přípravu, kdy jsem ještě mohla bez stresu kouřit a jen se na nekouření připravovat a mentálně přenastavovat. Úplně jsem se vedení svým virtuálním terapeutem odevzdala, byla jsem ráda, že nemusím nic vymýšlet a jen následovat program. Den před prvním dnem bez cigarety jsem zasadila ten strom a pod něj poslední krabičku. Od té doby mě aplikace hlídá a hlavně chválí 2× denně a jde to. Nekouřím! 🙂 

Poslední věta?

Jsem hrozně překvapená, že je to vlastně všechno jednoduché…

Mohlo by vás zajímat

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Stáhněte si aplikaci Adiquit pro Android a iOS.

Google Play
Google Play

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Google Play
Google Play