Taking too long? Close loading screen.

Jak vydržet nekouřit? Užitečné tipy, se kterými to dokážete

Přestat kouřit je jednoduché, už se mi to podařilo mnohokrát.Tahle známá hláška poukazuje na to, že seknout s kouřením je důležitý první krok, ale vydržet to už vyžaduje velké odhodlání, silnou vnitřní motivaci, ale hlavně přípravu. 

Vyhledejte odbornou pomoc

Típnout poslední cigaretu a stát se ze dne na den nekuřákem dokáží svépomocí pouze 3 lidé ze 100. Závislost na nikotinu totiž patří k těm nejsilnějším. Dlouholetý kuřák zvyšuje svoje šance na úspěšné odvykání, když vyhledá odbornou pomoc.

Reálný vs. virtuální adiktolog

Tradiční léčba závislosti s adiktologem je skvělou metodou s prokázanými účinky, ale vyžaduje čas, trpělivost i finanční náklad. Oproti tomu aplikace Adiquit představuje velmi malou investici (za cenu tří krabiček cigaret) a snadnou dostupnost úplně pro každého, kdo má chytrý telefon. Mobilní aplikací provází virtuální adiktolog Adam, který s vámi vede terapeutický rozhovor. Tato forma odvykání vychází z osvědčené klinické praxe a řeší nejenom fyzickou, ale i psychickou závislost. Virtuální Adam zosobňuje zkušenosti skupiny odborníků na léčbu závislostí s dlouholetou praxí.

Příprava je nejdůležitější

Pečlivá příprava na poslední den s cigaretou je základem úspěchu, protože budete vědět, jak se zachovat, když se dostaví abstinenční příznaky nebo když přijde tzv. spouštěč. Spouštěč je situace, kterou máte s kouřením cigarety spojenou – např. čekání na autobus, pauza na oběd nebo víkendová sklenička vína. Váš každodenní rozhovor s Adamem nahrazuje práci reálného terapeuta.

Jak může mobilní aplikace nahradit práci “živého” terapeuta?

Všechno jde lépe, když v tom nejste sami a když je tu v krizových situacích někdo, kdo vám připomene, proč jste se k odvykání odhodlali. Adam v aplikaci Adiquit bude vaším motivátorem a společníkem na odvážné cestě, na kterou jste se vydali. Pomůže vám však celou situaci vidět zcela reálně, bez obalu a se všemi překážkami, které mohou nastat. Stejně jako skutečný terapeut.

Jsme pouze lidé. Chybujeme, občas i přes velké přesvědčení ujedeme a pak je nám to líto. Na tyto situace je ale Adam připraven a naučí vás vnímat proces odvykání jako pozitivní změnu ve vašem životě.

Mohlo by vás zajímat

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Stáhněte si aplikaci Adiquit pro Android a iOS.

Google Play
Google Play

Típněte cigaretu
s aplikací Adiquit

Google Play
Google Play